1 procent podatku – w jaki sposób przekazać?

Wypełniając deklarację podatkową, zastanawiamy się, jak przekazać 1 podatku. Jest to bardzo proste i nikomu ze stuprocentową pewnością nie spowoduje żadnych problemów. A z pewnością warto skorzystać z tej sposobów i wesprzeć taką organizację, której działalność jest dla nas w szczególności istotna.

Mogą być to np fundacje działające na rzecz osób w podeszłym wieku czy ciężko chorujących dzieci. Z kolei miłośnicy zwierząt mogą wspomóc schroniska dla bezdomnych zwierzaków.
1 procent podatku – na jakie organizacje możemy przekazać?
Wykaz organizacji, które posiadają odpowiedni status, czyli organizacje pożytku publicznego, znajdziemy w internecie. Warto pamiętać, że taka lista jest co roku aktualizowana. Znajdziemy tam fundacje oraz organizacje pozarządowe, które w zgodzie z prawem mają prawo ubiegać się o nasz 1 procent podatku dochodowego. Pamiętajmy również, że ta część podatku dochodowego i tak trafiłaby do państwa, bez względu czy wybierzemy organizacje pożytku publicznego czy również nie. W związku z tym przekaż 1 podatku to możliwość, z której warto skorzystać. Możemy w ten sposób wpłynąć na funkcjonowanie organizacji, która funkcjonuje na rzecz chorych dzieci czy osób starszych. Warto zdawać sobie sprawę tylko o najlepszym wypełnieniu deklaracji podatkowej i zamieszczeniu krs chore dzieci, jeżeli część swojego podatku dochodowego pragniemy przekazać na rzecz fundacji działających na rzecz ciężko chorujących dzieci. Powinno się zaznaczyć, że w zgodzie z aktualnymi przepisami prawa przekazanie 1 procentu podatku nie jest traktowana jako darowizna czy ulga.

Sprawdź tutaj: jak przekazać 1 podatku.

Share

Leave a Comment