Blog internetowy o który każdy marzy

Niejedna osoba marzy o tym, ażeby gdzieś, kiedyś, w nieokresowej przyszłości założyć swojego bloga internetowego lub stronę internetową i posiadać swój własny ‘kawałek Internetu’. W wielu tych ludziach jest pragnienie podzielenia się własną wiedzą z jakiejś dziedziny, swoim hobby, pokazania galerii fotografii czy amatorskich filmików, relacji z podróży i tym podobnych. Jednak kiedy coraz bardziej interesują się tym tematem i podejmują pierwsze próby założenia strony, okazuje się że to nie jest do końca tak proste jak mogłoby się wydawać.

W końcu inne strony, oglądane w sieci wydają się takie nieskomplikowane i przyjazne dla użytkownika… natomiast jedynie ich autorzy wiedzą, ile za tym łatwym designem kryje się linijek kodu wpisanych przez programistę. Dla osób które przeraża taka możliwość, pozostaje jeszcze założenie bloga na darmowej platformie blogerskiej, z gotowym szablonem. A jeżeli i taka metoda im nie odpowiada, mogą zawsze poprosić o pomoc specjalistę. Jednakże samo założenie strony to jeszcze nie wszystko, nawet jeżeli już zapełniona jest intrygującą, wartościową treścią, musi być stosownie upowszechniona w internecie, tak ażeby mogła dotrzeć do niej jak największa ilość osób – tutaj przydatne będzie pozycjonowanie, które także da się wykupić u profesjonalistów, działających samotnie, lub w ramach agencji marketingowej. Dzięki temu w późniejszym czasie pisanie bloga internetowego będzie mogło zamienić się w pracę, za sprawą uzyskiwanych z niego zarobków.
Rodzaje pensji osiąganych z blogowania Osoby posiadające blogi, w wielu przypadkach nie ukrywają, że ich popularność i częste odwiedziny użytkowników, wiążą się z uzyskiwaniem przez nich pewnych pensji. W Polsce może nie jest to jeszcze aż tak popularne zjawisko, natomiast w Stanach Zjednoczonych lub zachodniej Europie mamy sporo przykładów blogerów – milionerów. No właśnie, ale jak dochodzą oni do swoich fortun? Dochód uzyskiwany przez blogowanie można podzielić na dwie kategorie: bezpośredni i pośredni. O pierwszym możemy mówić wtedy, kiedy czytelnicy blogów sami płacą za coś, co na tej stronie się znajduje – przykładowo możliwość ściągnięcia jakiegoś pliku, dostęp do określonej wiedzy, kursu czy ebooka i tym podobne. Dochód pośredni to taki, który uzyskiwany jest na przykład przez wyświetlanie reklam lub afiliację. Jednakże aby można było mówić o jakichkolwiek dochodach, trzeba się nastawić na sporo pracy i cierpliwości.

Artykuł powstał przy współpracy z typnaanwil.com.pl oraz przy wykorzystaniu wikipedia.org.

Share

Leave a Comment