Czyszczenie filtrów DPF

Posiadaniu samochodu osobowego na ropę jest zdecydowanie o sporo tańsze w eksploatacji, niż benzyna. Dla osób poruszających się samochodem osobowym tylko w obrębie jednego miasta może to nie posiadać zbyt dużego znaczenia. Jeżeli jednakże wykonujecie miesięcznie setki lub tysiące kilometrów, to warto zainwestować własne pieniądze w diesel.

Wasze comiesięczne koszty eksploatacji samochodu osobowego znacznie spadną, co na pewno ucieszy każdego kierowcę. Co kilka lat będziecie natomiast musieli ze starannością oczyścić filtr DPF znajdujący się w waszym samochodzie osobowym. Czyszczenie DPF oferuje sporo specjalistycznych warsztatów samochodowych, więc na pewno ta funkcja nie spowoduje wam za ogromnego problemu.
Regeneracja DPF jest jednakże możliwa jedynie w przypadku dość silnego zabrudzenia filtra. O ile został on już totalnie zabrudzony lub zużyty, to na nieszczęście będziecie musieli zainwestować własne pieniądze w nowy filtr. Na szczęście bardzo łatwo jest się zorientować, kiedy wasz filtr DPF jest silnie zabrudzony. Z waszej rury wydechowej zacznie ulatniać się bardzo ciemny dym, który świadczy o niewydolności filtra DPF. W takim wypadku warto jak najszybciej odwiedzić fachowy warsztat samochodowy zajmujący się czyszczeniem filtrów. Cała usługa potrwa jedynie kilkanaście minut i będziecie już mogli ruszyć w dalszą trasę ze dobrze działającym filtrem. Nie musicie więc obawiać się kilkudniowej naprawy waszego auta z powodu zanieczyszczonego filtra. Znacząca większość warsztatów wykonuje tą usługę od ręki, co jest zdecydowanie o wiele bardziej komfortowym rozstrzygnięciem dla kierowców.
Dodatkowe informacje: Regeneracja DPF.

FacebookTwitterGoogle+Share

Leave a Comment