Detekcja wycieków wody

Uszkodzenia systemów wodno-kanalizacyjnych, grzewczych czy gazowych zdarzają się coraz częściej, szczególnie w przypadku instalacji starych a także zużytych. Pamiętajmy, że jeżeli już zauważymy niepokojące sygnały świadczące o rozszczelnieniu w systemach rurociągowych, powinno się jak najszybciej odnaleźć firmę, która oferuje profesjonalne usługi, które polegają na zlokalizowania wycieków.
Lokalizacja wycieków – co warto wiedzieć?
Głównie powinno się uzmysławić sobie, że lokalizacja wycieków z kanalizacji wymaga stosowania odpowiednich narzędzi oraz profesjonalnego sprzętu, który daje możliwość szczegółowo namierzyć uszkodzone miejsca w rurociągach.

Bez fachowego sprzętu oraz przeszkolonych pracowników nie będziemy w stanie we własnym zakresie zlokalizować wycieków, przykładowo w rurach biegnących w podłodze. Pierwszym etapem prac jest wykonanie prób szczelności, które pozwalają namierzyć uszkodzony system rurociągowy. Natomiast to nie koniec, ponieważ w kolejnej kolejności konieczne jest zlokalizowanie miejsca, które sprawia wyciek. W tym celu stosuje się różnorakie metody oraz materiały, które pozwalają jak najdokładniej określić miejsce uszkodzenia. Warto zdawać sobie sprawę także, że pomiary kamerą termowizyjną pozwalają na zlokalizowanie miejsca uszkodzenia rury lub rozszczelnienia instalacji, co daje możliwość na szybkie podjęcie naprawy. Po zlokalizowaniu rozszczelnienia można przystąpić do prac remontowych, które obejmują uszczelnianie kanalizacji. O ile zatem podejrzewamy uszkodzenie systemu rurociągowego, warto zwrócić się po pomoc do profesjonalnej firmy.

Polecam: bezwykopowe naprawy punktowe rurociągów.

Share

Leave a Comment