Dofinansowanie firmy przez inwestora

Największym kłopotem każdego młodego przedsiębiorcy jest brak środków finansowych. Posiadanie pomysłu to jedno, niemniej jednak jego zrealizowanie wymaga już ogromnego nakładu finansowego. Jako młodzi przedsiębiorcy nie będziecie mogli liczyć na pomoc instytucji inwestycyjnych, ponieważ nie posiadacie stosownej wiarygodności kredytowej.

Będziecie zatem musieli wyszukać inny sposób na uzyskanie środków finansowych niezbędnych do wykonania waszej firmy. W tym celu warto poszukać inwestora, który wesprze was finansowo oraz dodatkowo merytorycznie. Na pewno jesteście jednakże ciekawe, gdzie poszukiwać współudziałowca inwestycyjnego oraz dodatkowo na jakich zasadach zostanie wam udzielone wsparcie finansowe.
Inwestorzy bardzo chętnie współpracują z młodymi firmami, jeżeli uważają ich właścicieli za osoby kompetentne, a sam pomysł za warty realizacji. W takim wypadku bardzo chętnie wesprą was swoimi środkami finansowymi w zamian za udziały w waszej firmie. Jeżeli już ten model wam odpowiada, to warto poszukać współudziałowca inwestycji, który zechce wspomóc waszą firmę. Na stronie internetowej szukam inwestora możecie zarejestrować swoją firmę i przedstawić waszą ofertę. Strona ta jest w dużej liczbie przypadków odwiedzana przez inwestorów, którzy szukają nowych możliwości na zainwestowanie swoich środków inwestycyjnych. Jeżeli wasza oferta przypadnie do gustu dla jednego z inwestorów, to na pewno skontaktuje on się z wami mailowo lub telefonicznie. Warto zatem skupić się na pisaniu oferty oraz dodatkowo na jej późniejszym, profesjonalnym zilustrowaniu, abyście mogli przekonać do siebie doświadczonego współudziałowca inwestycji.
Źródło informacji: gdzie szukać inwestorów.

Share

Leave a Comment