Facet 40 plus

Mężczyźni kiedy osiągają w swoim życiu tak zwany wiek średni, a jest to okres po 40-stych urodzinach, przeżywają chociaż naturalnie nie wszyscy, tak zwany kryzys wymienionego powyżej wieku średniego. Najczęściej teraz dzieci już nie wymagają takiego zachodu jak przedtem, praca staje się nudna, zaczynają się przydarzać w tym czasie co raz częstsze wahania nastroju. Poza tym facet 40 plus może czuć się już mniej atrakcyjny, ponieważ tu i ówdzie przybyło dodatkowych kilogramów czy także włosy się przerzedziły lub ich niema.

Czterdziestoletni mężczyzna w związku z tym chce się na silę odmłodzić, zaczyna się przeciwnie ubierać, uprawić intensywnie sport i w tym ogólnie rzecz biorąc nie ma nic złego. Sport to zdrowie, chociaż jeśli facet w tym czasie życia zaczyna intensywnie biegać, a wcześniej nigdy ze sportem nie miał nic wspólnego, to może się to skończyć mniejszą lub większą kontuzją.
Gorzej sytuacja w sytuacji mężczyzny w tym wieku wygląda, gdy zaczyna on się zachowywać w sposób nieodpowiedzialny. Kończy swój związek małżeński wiążąc się z dużo młodszą partnerką albo popada w rożnego rodzaju nałogi. Wiąże się to z obniżoną samooceną, którą sobie w ten sposób rekompensuje, pozyskując młodszą dziewczynę czy także stosując w nadmiernych ilościach alkohol łagodzi. Czas ten można jednak przejść bezboleśnie. Dzieci są już w zdecydowanej większości przypadków dorosłe albo prawie dorosłe, więc należy w tym momencie pielęgnować miłość do własnej żony, wyjeżdżać przykładowo wspólnie w interesujące miejsca. Jest to także chwila, aby podjąć naukę chociażby języków obcych, rozwijać się w wielu aspektach, nie tylko i wyłącznie sportowych ale również intelektualnych.

Polecamy: mężczyzna po 40.

Share

Leave a Comment