Gdzie wybrać się na urlop?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, najwyższy czas wybrać zatem kierunek turystyczny, który będzie spełniał nasze oczekiwania, jak również będzie w przystępnej dla nas cenie. Bez wątpienia wielu z nas decyduje się na cypr północny, czyli atrakcyjną wyspę położoną u wybrzeży Turcji we wschodniej części Morza Śródziemnego, które oferuje dużo atrakcji turystycznych.
Ciekawe kierunki turystyczne – na co zwrócić uwagę?
Niewątpliwie do tej kategorii zalicza się Cypr, który obfituje w przepiękne piaszczyste plaże z czystą wodą, jak również zabytki architektoniczne, niektóre sięgająca okresu średniowiecza.

Są to zamki obronne, jak również opactwa czy meczety. Warto mieć na uwadze również, że cypr północny posiada dobre połączenie lotnicze z większymi miastami Europy, w związku z tym nie będziemy mieli problemu, ażeby zarezerwować lot do jednego z miast cypryjskich. Przy tym, na wyspie znacząca większość dróg pokryta jest asfaltem, więc bez problemu przemieścimy się od jednej atrakcji do drugiej. A tych ze stuprocentową pewnością na wyspie nie brakuje. Są to między innymi takie atrakcje jak ruiny Salaminy, czyni pozostałości starożytnego miasta. Warto także zaznaczyć, że cypr północny posiada liczne atrakcje przewidziane dla najmłodszych, a więc powinno się uznać to miejsce za jeden z najlepszych kierunków turystycznych dla całych rodzin z dziećmi. Są to w głównej mierze parki wodne, w których znajdują się atrakcje takie jak kilkunastometrowe zjeżdżalnie, jak również punkty gastronomiczne. Będziemy mogli również odwiedzić przykładowo ogród zoologiczny.

Źródło: cypr północny.

Share

Leave a Comment