Jak przeprowadza się restrukturyzację?

W przypadku problemów inwestycyjnych i utraty płynności finansowej powinno się w sposób prawny zabezpieczyć mienie przed egzekucją, a zatem zadbać o działania restrukturyzacyjne. Takie postępowanie na każdym etapie prowadzone oraz nadzorowane jest przez kancelarie adwokackie, które specjalizują się w zakresie prawa restrukturyzacyjnego, jak również gospodarczego i handlowego.
Restrukturyzacja – co warto mieć świadomość tego na jej temat?
Należy zaznaczyć, że kancelarie adwokackie w ramach usług podejmują się prowadzenia spraw związanych zarówno z procesami naprawczym podmiotów gospodarczych, w tym gospodarstw rolnych, jak także procesów upadłościowych związanych z ogłoszeniem bankructwa, zarówno działalności gospodarczych, jak też upadłości konsumenckiej.

Warto zdawać sobie sprawę jednakże, że postępowanie upadłościowe to końcowy krok, którego należy unikać. Ze stuprocentową pewnością wyjściem jest postępowanie restrukturyzacyjne, które umożliwia na pozyskanie środków, które umożliwiają odzyskanie płynności finansowej, jest także wznowienie lub rozszerzenie działalności. Warto więc postarać się o pozyskanie tych środków, by nie ogłaszać bankructwa. Warto dodać, że kancelarie prawne oferują swoim klientom między innymi doradztwo restrukturyzacyjne, czyli pomoc w wybraniu najskuteczniejszego narzędzia naprawczego, które daje możliwość na przywrócenie płynności finansowej. Prócz tego, kancelarie podejmują się również prowadzenia negocjacji z wierzycielami klienta, tak aby uzyskać porozumienie na warunkach możliwie najkorzystniejszych dla klienta.

Warto zobaczyć: działania restrukturyzacyjne.

Share

Leave a Comment