Jakie rośliny ozdobią nasz ogród?

Własny ogród to marzenie wielu z nas. By był jednakże ładny, należy wyposażyć go w odpowiednie elementy, jak również zadbać o odpowiednią oprawę z roślin ozdobnych. Jeżeli już dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z ogrodnictwem, to wtedy najlepiej korzystać z gatunków łatwych w uprawie, które nie odznaczają się dużymi wymogami, jeśli chodzi o warunki glebowe a także pielęgnację.

Jeżeli jednakże jesteśmy doświadczonymi ogrodnikami i kojarzymy się na uprawie roślin, to wówczas możemy sobie pozwolić na wybór gatunków, które wymagają uwagi oraz cierpliwości.
Rośliny, które niezawodnie sprawdzą się w każdym ogrodzie?
Oczywiście we wszystkich ogrodach powinny odnaleźć się trawy ozdobne, które perfekcyjnie nadają się do kompozycji rabatowych. Na szczęście ogromna różnorodność pozwala wybrać gatunek dobry do naszego ogrodu, czyli warunków glebowych a także aranżacji. Bardzo dobrze wygląda oraz testuje się w różnorakich warunkach Kostrzewa Sina. Jest to trawa o niebiesko-zielonych liściach, które tworzą kępy. Trzeba do roślin niedużych, dorasta do około 30 cm. Nie zmienia to jednakże faktu, że wygląda bardzo efektownie. Bez wątpienia jak znakomita większość traw ma niewielkie oczekiwania, jeśli chodzi o uprawę. Inną rośliną, która powinna wyszukać się w ogrodzie, jest całą pewnością hortensja. Do wyboru mamy sporo różnych gatunków, na przykład Hortensja Red Baron, która osiąga imponujące rozmiary, dorasta wręcz do półtora metra wysokości. Innym ciekawym gatunkiem Hortensja pnąca, która świetnie radzi sobie wręcz w pełnym zacienieniu.

Warto sprawdzić: Fallopia.

Share

Leave a Comment