Maglownice

Maglownica jest odpowiedzialna za za sprawność kierownicy. Elementy mechanizmu kierowniczego czasem się psują i są w stanie się zużyć. Maglownica odpowiada za bezpieczeństwo pasażerów, dlatego należy ją zregenerować przy najmniejszym uszkodzeniu.

Najczęstszymi przyczynami zużycia maglownicy są obciążenia układu kierowniczego, które zdarzają się zbyt na prawdę często. Przyczyniać się mogą do tego jazdy po nierównościach na drogach a także skręcanie kołami w lewo lub w prawo w trakcie stania w miejscu. Zużycie i obcieranie drążków kierowniczych nie amortyzują wstrząsów pojazdów w prawidłowy sposób. Powoduje to przenoszenie drgań na samą maglownicę. Przy zużyciu maglownicy mogą być wyczuwalne luzy przy kierownicy czy opór w trakcie obracania kół. Należy ją wtedy zregenerować.
Naprawa maglownicy jest z całkowitą czyli stu procentową pewnością tańsza niż jej zupełna wymiana. Jest to jednakże czasochłonne. Każdą część powinno się zdemontować i oczyścić. Mechanicy mają obowiązek przeprowadzić odpowiednią diagnozę stanu technicznego, aby przeprowadzić dalsze działania. Jest to zazwyczaj szlifowanie i usunięcie zepsutych części, które powinno się wymienić na nowe. Części powinno się skonserwować i sprawdzić ich użyteczność.
Maglownica, która nie jest dobrze działająca stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Przez awarię maglownicy możemy utracić prawidłowy tor jazdy czy przyczepności kół do powierzchni drogi. Nie należy bagatelizować objawów zepsutej maglownicy. Może wyjść to podczas rutynowej sprawdzeniu sprawności pojazdu czy innej naprawy.

Polecam: naprawa maglownicy łódź.

Share

Leave a Comment