Markizy balkonowe

Latem odpowiednia osłona przed słońcem jest konieczna. W tym celu można stosować wiele różnych rozwiązań. Jednym z najczęściej wybieranych jest markiza, czyli zasłona przeciwsłoneczna stosowana na zewnątrz budynku.

Żaluzje czy zasłony wewnątrz domu nie odróżniają się tak wysoką skutecznością jak markizy.
Markizy – najważniejsze informacje
Należy zacząć od tego, że odróżnia się kilka rodzajów markiz. Kluczowy podział jest oparty na kryterium przeznaczenia i zgodnie z nim odróżnia się: markizy tarasowe, balkonowe oraz koszowe. Zatem decydując się na markizy Pabianice, możemy zdecydować się na model należący do jednej z tych trzech kategorii. Markizy balkonowe są mniejsze niż tarasowe, jednak markizy koszowe mają półokrągły kształt i są stosowane jako metoda zadaszenia nad wejściami do budynków, np hoteli albo restauracji. Oddzielną kategorię tworzą pergole tarasowe, które stanowią wytrzymałe pokrycie tarasu. Mogą być składane elektrycznie lub mechanicznie. Jest to rozwiązanie bardzo estetyczne, wybierane do eleganckich aranżacji w restauracjach czy hotelach.
Markizy oprócz osłony przed słońcem pełnią również funkcję reklamową. Na materiale umieszczane jest wtedy logo firmy, jej nazwa albo także dowolna grafika nawiązująca do działalności danego przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie buduje pozytywny wizerunek firmy i zwiększa jej rozpoznawalność w grupach docelowych. Nie jest więc zaskoczeniem, że markizy reklamowe Warszawa cieszą się dużą popularnością i coraz więcej firm inwestuje w taką właśnie reklamę.
Więcej informacji: pergole łódzkie.

Share

Leave a Comment