Monitorowanie sieci

Coraz więcej firm szuka elastycznego rozwiązania, które umożliwi zwiększyć poziom bezpieczeństwa w firmie poprzez ciągłe monitorowanie sieci komputerowej. Trzeba pamiętać, że programy przeznaczone do monitorowania sieci powinny charakteryzować się głównie wysoką efektywnością, jak również zwykłą obsługą.
Program do monitorowania sieci – na jakie aspekty zwrócić uwagę?
Z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto wybrać takie oprogramowanie, które charakteryzuje się nie tylko wysokim poziomem zabezpieczeń, niemniej jednak też funkcjonalnością, jak też intuicyjną obsługą.

Biorąc pod uwagę te aspekty, nie jest zaskoczeniem, że tak dużym zainteresowaniem cieszy się program PRTG Network Monitor. Jest to nowoczesne a także wydajne oprogramowanie, które przeznaczone jest do monitorowania sieci komputerowych. W praktyce znaczy to, że jest to program, który testuje całą infrastrukturę IT w danej firmie, a więc nie tylko aplikacje, wykorzystywane w firmie programy czy serwery, ale też połączone z siecią urządzenia, tj. telefony, komputery, czy drukarki. Monitorowane są też środowiska wirtualne, wszystko w celu wykrycia wszelkich nieprawidłowości. W przypadku wykrycia defektów czy nieprawidłowości w działaniu sieci komputerowej wysyłane są powiadomienia, przykładowo w postaci wiadomości mailowej, ale również wiadomości tekstowej sms czy też inny typ powiadomień. Jak się więc okazuje, program PRTG to przyszłościowe, skuteczne rozwiązanie, które daje możliwość na weryfikowanie całej sieci komputerowej, a więc zarówno urządzeń, jak też kodów oraz aplikacji.

Źródło informacji: PRTG Network Monitor.

Share

Leave a Comment