Muzyka na weselu

Do niedawna na weselach grały praktycznie wyłącznie zespoły. Zatrudnienie zespołu na wesele to był obowiązek każdej pary młodej. Dzisiaj czasy się trochę zmieniły i na weselach coraz częściej pojawiają się DJ-e.

DJ wesele jest w stanie zabawić właściwie podobnie, ja orkiestra. Innowacyjne urządzenia audio emitują doskonałą muzykę, którą można dopasować w najmniejszych detalach do gustu pary młodej i wszystkich gości.
Nie powinno się się ograniczać do kwalifikacji wokalnych, dlatego że didżeje są w stanie puszczać muzykę oryginalną, której słucha się jeszcze dużo lepiej, niż zespołu. Zespół w znaczącej liczbie sytuacji jest dość kosztownym rozstrzygnięciem, bo jego koszt to kilka tyś. zł. Zespół składa się z 4 albo 5 osób, więc ta płatność musi się rozłożyć na taką liczbę osób. Tymczasem DJ na wesele jest 1 i podobnie koszt jego pracy będzie kilka razy tańszy od kosztu pracy całego zespołu. Nie ulega zatem wątpliwości, że bardziej opłaca się zatrudnić DJ. DJ na wesele kosztuje od 1000 do 2000 pln, więc jest to zdecydowanie mniej, niż bierze zespół. Taki DJ ma jednakże umiejętności, które pozwalają mu zastąpić kilka osób. Puszcza oryginalną muzykę, więc nie zachodzi tu problem z odwzorowaniem muzyki. W takiej okoliczności jasne jest, że wesele będzie bardzo udane. Część osób obawia się wynajęcia DJ-a, bo myśli, że on sobie nie poradzi, ale jest nawet inaczej. Taki DJ w każdej sytuacji radzi sobie z weselem i ludzie aż nie wierzą, że impreza z jednym muzykiem może być aż tak udana. Tymczasem tak właśnie jest i wszyscy są zadowoleni z zabawy.
Zobacz również: dj pomorskie.

Share

Leave a Comment