Najlepszy transport

Paweł od dawna interesował się tym, jak odbywa się transport i jak prowadzi się firmę transportową. Dlatego był bardzo zadowolony, gdy pani w szkole powiedziała, że w przyszłym tygodniu odwiedzą oni firmę, która zajmuje się transportem obecnie.

Gdy nadszedł wyznaczony dzień, cała klasa udała się na wyznaczone spotkanie. Pojechali oni do siedziby firmy transportowej, której jedną form działalności był przewóz produktów warmińsko-mazurskie. Tutaj dzieci spotkały się z właściciele, który bardzo starannie przedstawił im historię powstania firmy. Wyjaśnił im, że uprzednio jej właścicielem był jego ojciec i że to po nim przejął on zarządzanie firmą transportową.
Opowiedział o tym, że to wcale nie było takie łatweproste, jak mu się na początku wydawało. Pomimo tego, że bardzo w wielu przypadkach pracował z ojcem, samodzielne kierowanie firmą okazało się dużo trudniejsze. Okazało się, że na tak wiele rzeczy trzeba zwracać uwagę, że ważny jest nie wyłącznie stan samochodów i dobrze dopasowana ilość kierowców. Okazało się że w przypadku firmy transportowej bardzo sprawnie musi działać też spedycja Olsztyn. Bez niej firma ma możliwość ponieść klęskę. Opowiadał również dzieciom o tym, co przewożą auta, które kursują w tej firmie i podał ilość samochodów, jakie firma ma. Na sam koniec posiadacz firmy zaprowadził grupę na plac, gdzie stały wszystkie pojazdy samochodowe, które firma organizująca transport Olsztyn posiada aktualnie do dyspozycji. Dzieci były urzeczone tym widokiem, bo parking firmowy był ogromny i stało na nim ponad 200 samochodów. Taki widok musiał zrobić na nich złudzenie.
Zobacz więcej: transport towarów.

Share

Leave a Comment