Nowa metoda projektowania stron

W trakcie budowy witryny internetowej powinno się pamiętać o kilku bardzo ważnych aspektach. Te aspekty determinują nie tylko i wyłącznie wygląd strony, ale także to, jak będą się po niej poruszali konsumenci. Projektowanie stron www aktualnie znacznie odbiega od tego, jakie realizowane było jeszcze kilka lat temu.

Obecnie strony tworzy się przede wszystkim w technologii responsywnej, czyli każda strona musi się dopasowywać do wielkości ekranu, na jakim jest wyświetlana, bez względu na to, czy jest to tablet, czy smartfon, laptop, czy duży monitor komputera stacjonarnego.
Projektowanie stron internetowych kiedyś polegał na zastosowaniu wielkiej liczby tak zwanych wodotrysków, czyli mieliśmy technologie flash, która dzisiaj jest już absolutnie nie stosowana, mieliśmy na prawdę dużo fotografii w różnej jakości i ogólny chaos na stronie, zarówno pod względem ilości zakładek, jak i palety barw. Teraz się to zmieniło, dlatego że ilość witryn internetowych , a dodatkowo informacje, jakie są na tych wortalach zamieszczane, są tak obszerne, że konsumenci doświadczają chaosu informacyjnego i potrzebują bardzo szybko wyszukać informacje w konkretnym miejscu bez straty czasu. Stąd też tworzenie stron wykonywany jest w taki sposób, by użytkownik mógł na stronie szybko odnaleźć to, czego poszukuję i żeby strona była bardzo czytelna. Rezygnuje się ze wszelkich dodatków, które zaburzają wczytywanie się strony i opóźniają ją. W zamian za to używa się proste technologie, które czynią stronę bardziej czytelną. To poprawia znacznie jej działanie.
Zobacz także: projektowanie stron www.

Share

Leave a Comment