Popularna strona internetowa

Każda firma powinna posiadać swoją własną stronę w sieci. Nie bez powodu mówi się, że firma, której nie widać w internecie, praktycznie nie istnieje. Tak de fakto dzisiaj jest.

Wyobraźmy sobie sytuację, że Kowalski szuka hydraulika. Pierwsze co robi, to wyjmuje smartfona i wyszukuje najbliższego zakładu hydraulicznego w Google. Taka jest prawda, bo dzisiaj to jest zrobić najłatwiej. Jak zatem sprawić, by to do nas zgłosił się klient, w tym wypadku Kowalski? Otóż po wyszukaniu hydraulików w okolicy w wyszukiwarce, powinien on zdobyć informację o naszej firmie. Po wejściu na naszą stronę, na pewno zadzwoni do nas i umówi się na termin wizyty hydraulika. Łatwe i efektywne, ale żeby to mogło zagrać, konieczne jest porządne upowszechnianie strony w internecie. Przeciwnie jeżeli już ktoś będzie czegoś szukał i nie znajdzie nas, to zlecenie otrzyma inna osoba i tak to będzie wyglądało. Nie ma się co tutaj oszukiwać ani czarować.
Tak zatem świetnie, wiemy że musimy zareklamować własną stronę. Ale jak można takie coś zrobić? Otóż wcale nie jest łatwo, ale nie jest to też niewykonalne. Bardzo istotne jest, ażeby było dobrze zrealizowane pozycjonowanie stron. O co tutaj tak faktycznie chodzi? Otóż o pozycję naszej strony internetowej w wyszukiwarce internetowej, w momencie gdy ktoś wpisze ciekawe nas hasło. Tak do działa. Tak zatem co składa się na owe pozycjonowanie? Na początku stronę należy zoptymalizować tak, ażeby była przyjazna dla algorytmów wyszukiwarki. Chodzi tutaj o dokładnie określone zmiany w kodzie i treści strony. Nazywa się to działaniami z rodzaju SEO, a więc z angielskiego search engine optimization – czyli w wolnym tłumaczeniu, optymalizacja pod względem silnika wyszukiwarki. Silnik to właśnie wszelkie algorytmy, jakie dana wyszukiwarka używa, by móc przypisywać strony jako lepsze, gorsze, bardziej i mniej wartościowe itd. Im lepsza w opinii wyszukiwarki jest strona, tym wyżej zawędruje na liście rezultatów, a o to nam właśnie tutaj chodzi.
Jednak samo SEO to nie wszystko. Powinniśmy też stronę reklamować, tak by wyglądało na to, że jest popularna. To z kolei też ma swoją własną nazwę, a znane jest jako linkowanie. Chodzi o pozostawianie po sobie odnośników w wielu miejscach w sieci. Można to robić np tam, gdzie są katalogi stron internetowych, można promować się w komentarzach i postach na forach dyskusyjnych i w tym podobnych miejscach. Działa to na takiej zasadzie, że gdy programy wyszukujące natrafią na link do naszej strony internetowej, to wtedy uznają, że jest ona bardziej popularna i umieszczają ją jeszcze wyżej w wynikach. Wszystko to prowadzi ostatecznie do tego, że dodatkowo ludzi dowiaduje się o naszym istnieniu i mamy w dodatku klientów.
Polecamy: linki seo.

FacebookTwitterGoogle+Share

Leave a Comment