Spadek – adwokat

Adwokaci występują w imieniu swoich klientów, zarówno indywidualnych, jak też biznesowych, przed sądami wszystkich instancji, w tym przed sądem bardzo wysokim, jak także przed urzędami, na przykład przed urzędem skarbowym. Prócz tego, świetny prawnik w gdyni reprezentuje klienta również w przypadku postępowania przygotowawczego, które tyczy się sprawy karnej.
Czym zajmują się adwokaci?
Adwokaci między innymi sporządzają opinie prawne, jak też oferują swoim klientom profesjonalne doradztwo w zakresie różnych dziedzin prawa, a więc np w kwestiach dotyczących prawa cywilnego, rodzinnego, handlowego, gospodarczego, podatkowego czy prawa pracy.

Przy tym, prawnik gdynia przygotowuje również umowy cywilnoprawne, jak też pisma sądowe. W dodatku, adwokaci podejmują się także wprowadzenia mediacji w sporach dotyczących przykładowo kwestii gospodarczych czy rodzinnych. Co za tym idzie, mogą reprezentować na przykład dłużnika czy wierzyciela przed różnymi instytucjami. Warto mieć na uwadze też o tym, że do prawnika możemy zwrócić się z kwestiami dotyczącymi prawa spadkowego a także darowizn. Są to sprawy dotyczące np podziału spadku, jak także powiązane z otrzymaniem zachowku. Pamiętajmy o tym, że sprawa spadkowa gdynia prawnik wymaga doświadczenia, jak także gruntownej wiedzy w zakresie prawa cywilnego. W sytuacji wystąpienia problemów warto więc zwrócić się do prawnika, który przeprowadzi nas przez właściwie każdy stopień postępowania spadkowego. Adwokaci reprezentują również klientów biznesowych, a zatem na przykład firmy czy instytucje.

Zobacz: adwokat gdynia pozew.

Share

Leave a Comment