Sprzęt sportowy

O profesjonalnej karierze tenisowej marzy aktualnie wiele dzieciaków, których rodzice od najmłodszych lat inwestują w ten sport. Tenis jest niesamowicie kosztownym sportem, natomiast nagrody dla najlepszych graczy są de fakto wysokie. Perfekcyjnym przykładem są chociażby polscy tenisiści, którzy na jednym turnieju potrafią zarobić kilka milionów pln.

Warto więc dążyć do zostania odpowiednim tenisistą, gdyż osiągane przez was w późniejszym czasie zarobi będą w rzeczywistości wyjątkowe. Na początku jednak czeka was bardzo długa i kosztowna droga, abyście mogli stać się profesjonalnych graczem i zrobić międzynarodową karierę.
Tenis jest uważany za sport dla bogaczy, gdyż niestety wiąże się z dość sporymi wydatkami. Każda firma tenisowa chętnie zaopatrzy was w profesjonalny sprzęt do tenisa, który jest niestety niesamowicie drogi. Najtańsze w tym zestawie będą ubrania oraz buty. Fachowa rakieta do tenisa to wydatek kilkuset złotych, jednakże jest to sprzęt, który dość bardzo szybko się niszczy. Profesjonalni gracze potrafią wręcz co roku wymieniać własną rakietę tenisową, gdyż poprzedni model został już w pełni zniszczony. Kolejną istotną i kosztowną kwestią jest naciąg tenisowy. Jeżeli wasze dziecko trenuję grę w tenisa kilka razy w tygodniu to będziecie musieli co najmniej raz w miesiącu wymienić naciąg w jego rakiecie tenisowej. Raz na 30 dni dla prawdziwego profesjonalisty to bez wątpienia niewiele, gdyż zawodowcy wymieniają naciąg po każdej grze. Dla dziecka jest to jednakże wystarczająca częstotliwość, natomiast wraz z wiekiem będziecie musieli wymieniać go częściej.
Sprawdź tutaj: najlepszy naciag tenisowy.

FacebookTwitterGoogle+Share

Leave a Comment