Tlenoterapia

Sesje w komorach normobarycznych cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród osób, które zmagają się z ciężkimi chorobami oraz urazami, jak też ludzi, którzy chcą poprawić swój wygląd czy samopoczucie. Powinno się podkreślić, że komora normobaryczna stwarza optymalne warunki do przeprowadzenia tlenoterapii, a mianowicie podwyższone ciśnienie atmosferyczne, jak też podwyższone stężenie gazów, a z uwagą tlenu, dwutlenku węgla a także wodoru.
Jakie zastosowanie ma tlenoterapia?
Leczenie tlenem znane jest od wielu lat, wykorzystuje się takie terapie między innymi w sytuacji osób po ciężkich oparzeniach, ponieważ wykorzystanie tlenu w podwyższonym stężeniu znacznie przyspiesza gojenie ran a także regenerację tkanek.

Takie sesje w komorach wykorzystywane są przez sportowców, którzy w ten sposób szybciej się regenerują oraz leczą kontuzje. Trzeba natomiast zaznaczyć, że normobaria Łódź to też skuteczny sposób na odmłodzenie organizmu, ponieważ podwyższone stężenie dwutlenku węgla rozszerza naczynia krwionośne, a w ten sposób ułatwia dotarcie tlenu do miejsc trudnodostępnych, co przekłada się w głównej mierze na zmniejszenie problemów skórnych, takich jak rozstępy czy zmarszczki. A dodatkowo, tlenoterapia ma również korzystny wpływ na schorzenia tj. zapalenie atopowe czy łuszczyca. Terapia podwyższonym stężeniem tlenu przyspiesza gojenie ran, redukuje opuchlizny po urazach, zmniejsza stany zapalne, jak również pobudza do produkcji kolagenu, komórek macierzystych a także komórek odpowiedzialnych za odnowę tkanki kostnej.

Zobacz: komora normobaryczna.

Share

Leave a Comment