Wycena przedsiębiorstwa – usługi

O ile planujemy podział przedsiębiorstwa albo również fuzje spółek, to musimy zdawać sobie sprawę, że warto korzystać z fachowej wyceny aktuarialnej, jaką oferuje biuro aktuarialne. Są to usługi wykonywane wyłącznie przez specjalistów, którzy mają bardzo duże doświadczenie, jak także dysponują odpowiednimi rozwiązaniami, które pozwalają na przygotowywanie raportów finansowych w niedługim czasie.
Dlaczego warto korzystać z usług biur aktuarialnych?
Głównie należy mieć świadomość, że profesjonalne wyceny finansowe a także aktuarialne są potrzebne w przypadku przykładowo wprowadzania nowej polityki podatkowej do firmy.

Dotyczy to także opracowania nowej koncepcji rozwojowej dla firmy, która uwzględnia różnego rodzaju plany modernizacyjne, restrukturyzacyjne czy inwestycyjne. Przy tym, usługi takie jak wycena spółki są potrzebne w sytuacji fuzji spółek. Warto być świadomym również o tym, że całość wyceny aktuarialnej a także finansowej może być przeprowadzona drogą elektroniczną, co prócz tego wpływa na szybkość realizacji usługi. Aktuariusze zajmują się także opracowaniem modeli rozwojowych oraz modernizacyjnych dla firm działających w różnych branżach, jak także oceną oraz analizą zaproponowanych zamysłów majątkowych. Prócz tego, wycena firmy czy spółki to nie jedyne usługi w tym zakresie, ponieważ wyceniane są także wartości niematerialne oraz prawne, a więc np znak towarowy czy posiadane przez daną firmę patenty. Jak się zatem okazuje, firmy specjalizujące się w wycenach finansowych oraz aktuarialnych oferują swoim klientom szeroki wachlarz usług.

Źródło informacji: wycena przedsiębiorstwa.

Share

Leave a Comment