Jak odstraszyć dziki?

Zdecydowanie dużym problemem dla gospodarstw rolnych czy ogrodów są wizyty szkodników, a zatem zwierząt leśnych, które powodują znaczne straty w uprawach. Na szczęście na rynku dostępne są efektywne preparaty chemiczne, takie jak odstraszacz na bobry, które imitują woń dzika czy też wilka, a tym samym odstraszają zwierzęta tj. sarny czy także bobry.
Preparaty do odstraszania zwierząt leśnych – co powinno się wiedzieć?
Przede wszystkim należy podkreślić, że takie preparaty, a więc repelent na dziki, jak również inne zwierzęta leśne, takie jak sarny czy bobry, to preparat chemiczny w pełni bezpieczny dla człowieka, jak także dla zwierząt.

W przeciwieństwie do innych preparatów tego rodzaju imituje neutralny dla człowieka zapach wilka czy również niedźwiedzia. W dodatku, jest to produkt biodegradowalny oraz ekologiczny, który posiada niezbędne atesty towarzystwa higienicznego. Warto być świadomym również o tym, że odstraszacz na sarny charakteryzuje się szybkim działaniem, jak również wysoką skutecznością. Warto dodać zatem o tym, że jeżeli już nasze uprawy są regularnie odwiedzane na przykład przez sarny, to na 100 procent warto zastosować ten preparat, by odstraszyć zwierzynę, która sprawia szkody a także straty w naszych uprawach. Preparat odróżnia się też bardzo prostą aplikacją, ponieważ można go wylewać bezpośrednio na ziemię, jak również używać na palikach ogrodzenia, które zabezpieczą przykładowo określone uprawy. Jeżeli już więc chcemy pozbyć się kłopotu wizyt zwierząt leśnych, warto wziąć pod uwagę taki skuteczny preparat chemiczny.

Warto sprawdzić: repelent na dziki.

Share

Leave a Comment