Zalety ogrzewanie podłogowego frezowanego

Ogrzewanie podłogowe polega na rozmieszczenie rurek przewodzących ciepło w podłodze. Wyróżnia się równomiernym rozprowadzeniem ciepła i lepszą niż w przypadku ogrzewania kaloryferami cyrkulacją powietrza. Nie powstają strefy cieplejsze i zimniejsze w pomieszczeniu.

Najnowszym rozstrzygnięciem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które daje możliwość szybką instalację rurek grzewczych bez konieczności skuwania posadzki.
Zalety ogrzewania podłogowego frezowanego
Na początku trzeba zaznaczyć, że ogrzewanie podłogowe frezowane może być stosowanie zarówno na etapie powstawania budynku jak i w budynkach ukończonych i zamieszkałych. Kluczowe jest frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, czyli wycinanie małych otworków w posadzce, a następnie umieszczanie w nich rurek odprowadzających do wnętrza ciepło. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie powinno się skuwać podłóg, co wiąże się z dość wyuzdanymi pracami budowalnymi. Rowki dla rurek grzewczych wycinane są za pomocą specjalnego urządzenia, które wyposażone jest w odkurzacz, który zasysa powstający w czasie frezowania pył. W związku z tym nie przedostaje się on do pomieszczenia i nie zanieczyszcza żadnych powierzchni. Montaż ogrzewania podłogowego frezowanego przebiega znacznie szybciej i sprawniej niż w przypadku instalacji metodami tradycyjnymi, czyli przebiegającymi ze skuwaniem podłóg i ponownym ich zalewaniem po umieszczeniu rurek. Jest to zatem rozwiązanie, które szczególnie sprawdzi się w domach już zamieszkałych, gdzie domownicy w trakcie prowadzonych prac znajdują się na miejscu.
Zobacz więcej: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

Share

Leave a Comment