Akcesoria do karniszy

Czym jest karnisz? To nic innego jak układ dekoracyjnych rurek, które znajdują się nad oknami w naszych mieszkaniach. Karnisze mogą składać się z jednej albo dwóch rurek.

Te umieszczone są na specjalnych, przytwierdzonych do ściany konsolach. Na karniszach zwykle znajdują się specjalne uchwyty, na które mówi się żabki do karniszy. Służą one gdyż do chwytania tkanin jakie wiesza się w oknach. Przyszłościowe karnisze spokojnie bez żabek się obywają i wówczas składają się jedynie konsol i rurek, na których bezpośrednio, za poradą tuneli, przelotek czy szelek, umieszcza się firany czy zasłony.
W wielu domach aktualnie nie wieszane są karnisze, bo wielu ludzi nie woli wieszać w oknach firan. Oni zwykle decydują się na rolety i wyłącznie one zapewniają im pewien odcinek intymności. Rezygnacja z karniszy nie wynika w tych przypadkach z oszczędności. Kiedy ludzie rezygnują z karniszy to raczej tylko dlatego, że nie widzą potrzeby posiadania firan w mieszkaniu albo nie pragną męczyć się z ich praniem i wieszaniem. Takie rozwiązania najczęściej spotyka się w domach i mieszkaniach, które urządzane są w nowoczesny sposób. Tradycjonaliści zwykle odwiedzają sklep z karniszami, gdy urządzają lub remontują własne mieszkania. Oni zazwyczaj nie chcą rezygnować z karniszy, bo doceniają kiedy w oknie wisi delikatna firanka. Tym bardziej, że produkuje się je w wyłącznie pięknych wzorach i kolorach, że bez wątpienia moa one udekorować każde pomieszczenie i korzystnie wpłynąć na jego wygląd. Wręcz jeżeli powinno się je prac i ich wieszanie nie jest najłatwiejszym zadaniem.
Źródło informacji: karnisze metalowe.

Share

Leave a Comment