Bal andrzejkowy

Ile mogą kosztować andrzejki? Wszystko zależy od tego, gdzie się pragnie je spędzić. Bo mogą one kosztować kilkanaście złotych albo wręcz kilkaset.

Takie rozbieżności są jak najbardziej możliwe. Gdy andrzejki będą najtańsze? Gdy spędzi się je w domu bez żadnych atrakcji. Wówczas taki wieczór minie jak prawie każdy inny. Jeżeli już jednakże andrzejki potraktuje się jako okazję do zabawy, to za taką można zapłacić słono. Najwięcej kosztuje w takim przypadku bal organizowany z okazji andrzejek. Taki nieco przypomina sylwester, ale nie jest tak huczny. Zazwyczaj taka zabawa też krócej trwa.
Takie bale organizują lokale, które zapewniają sale na imprezy okolicznościowe, takie, gdzie przeprowadzane są sylwestry i bale karnawałowe. Dla nich andrzejki są okazją do zarobienia pieniędzy, bo taki bal organizowany jest na zasadzie zapisów. Dzięki temu posiadają one zapewnienie, że na takiej imprezie pojawi się komplet gości. Nieco skromniejsza impreza może być zabawa andrzejkowa. Takie w znaczącej liczbie sytuacji organizuje się w salach OSP, o ile w danej miejscowości są osoby, które organizacji takiej imprezy się zajmą. Takie zabawy prowadzone są też w szkołach. W wielu z nich są one tradycją i dzieci przygotowują się do nich już na długo przed czasami. Ichniejszym zadaniem są najczęściej odpowiednie dekoracje sali i wróżby andrzejkowe, bo te są stałym elementem takich imprez. W wielu przypadkach spotkania andrzejkowe organizuje się w domach, bo wówczas jest okazja do tego, aby się spotkać w gronie znajomych. Właściwie każdy wtedy przygotowuje coś do jedzenia.
Więcej: Andrzejki.

Share

Leave a Comment