Piec do sauny – co warto wiedzieć?

Coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie, jakim jest sauna do domu. Trzeba jednakże pamiętać, że jednym z najważniejszych elementów tego rozwiązania jest wybór dobrego pieca. Na rynku znajdziemy rozmaite modele.

Zasadniczo piec do sauny dzieli się na 2 kategorie, a mianowicie piec elektryczny a także piec opalany drewnem. Warto zatem przed ostatecznym wyborem poznać ciut więcej informacji na temat obu rodzajów pieców użytych do sauny.
Jaki piec do sauny wybrać?
Należy podkreślić, że piec do sauny elektryczny charakteryzuje się bezobsługowym działaniem. W związku z tym nie musimy ani kupować, ani akumulować materiału opałowego. Oczywiście praca pieca elektrycznego wiąże się również z łatwością uzyskania docelowej temperatury. Są to też piece, które cechują się miłym dla oka wyglądem oraz rozmaitością wzorów oraz barw, w związku z czym uda nam się z pewnością wybrać taki model, który będzie realizował nasze wymagania nie tylko pod kątem funkcjonalnym, niemniej jednak również estetycznym. Jednak piec do sauny opalany drewnem ze stuprocentową pewnością przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom tradycyjnych rozwiązań. Warto zdawać sobie sprawę jednak, że piec opalany drewnem wymaga systemu odprowadzania spalin, aby wykorzystywanie z takiego rozwiązania było bezpieczne. Bez wątpienia stosowanie pieca opalanego drewnem wymaga gromadzenia materiału opałowego, jak również sprzątania po zakończeniu sesji. Na nieszczęście często wiąże się to też z budowaniem dodatkowego przewodu kominowego, co pochłania ogromne koszty.

Zobacz więcej: piec do sauny.

Share

Leave a Comment