Sprzęt do biura – kupić czy wynająć?

Tak w rzeczywistości zakup sprzętu biurowego może być naprawdę dużym wydatkiem. Dlatego też wielu właścicieli biur zastanawia się, czy sensowne jest, by kupować tai sprzęt, czy dużo lepiej wziąć go w leasing na zasadzie wynajmu, a tym samym okroić swoje koszty w tym zakresie.

Jedno i drugie rozwiązanie ma własne wady i zalety. Przede wszystkim wynajem drukarek jest wyjściem tańszym. Dostajemy nowy sprzęt, a płacimy za niego niewiele.
Jednakże on nie jest na nieszczęście nasz. Musimy za niego płacić co miesiąc raty i też co miesiąc powinniśmy pamiętać o tym, by rozliczać się z tych rat i księgować je sobie tak, ażeby odprowadzić VAT i oprócz tego żeby jeszcze odprowadzić sobie podatek dochodowy. Dlatego też nie dziwi fakt, że kilka osób zastanawia się, które rozwiązanie będzie jednakże całkiem dobrze wybrać i dlaczego akurat obecnie to. Systemy zarządzania drukiem jakby nie patrzeć są drogie. Dla firmy może być to faktycznie dość znaczny wydatek, dlatego należałoby się zastanowić, czy realnie zasadne jest, byśmy takie drukarki kupowali. Owszem zakup drogiego sprzętu za gotówkę nie jest zwykły, niemniej jednak znowu płacić raty za coś, co nie jest nasze? O ile posiadamy leasing to tak samo posiadamy serwis sprzętu biurowego, tak jak przy zakupie i także trwa on przez cały okres leasingowania. Leasing jest z pewnością dla takich firm, które potrzebują co jakiś czas nowego sprzętu, kiedy zmieniają się technologie i wymagania. Jednak zakup jest oferowany dla takich osób, które tego nie potrzebują i przez lata mogą korzystać z takiego sprzętu, który już jest nieco przestarzały technologicznie.
Warto zobaczyć: Serwis sprzętu biurowego.

Share

Leave a Comment