Komu zlecić wycenę aktuarialną?

Oferta firm aktuarialnych obejmuje w głównej mierze opracowywanie modeli inwestycyjnych stosowanych w sytuacji zaplanowanej restrukturyzacji firmy, niemniej jednak są to również usługi związane z wyceną w głównej mierze firmy spółek, ale także wartości niematerialnych czy również prawnych. Powinniśmy pamiętać o tym, żeby wycena aktuarialna powinna być wykonywana tylko przez doświadczonych fachowców, a zatem licencjonowanych aktuariuszy z wieloletnią praktyką.
Co warto mieć świadomość tego na temat fachowej wyceny aktuarialnej?
Głównie trzeba podkreślić, że taka wycena może dotyczyć całych firm, niemniej jednak również ich zintegrowanych części czy też spółek.

Warto tutaj podkreślić, żeby wycena firmy dotyczy między innymi sytuacji, o ile przedsiębiorstwo tyczy się proces upadłościowy czy również likwidacyjny oraz modernizacyjny. Dodatkowo przedsiębiorcy chętnie korzystają z usług akt aktuariuszy w zakresie wyceny przedsiębiorstwa jeżeli już myślą o przeprowadzeniu transakcji związanej z kupnem czy też sprzedażą. Warto mieć na uwadze też o tym, że taka wycena jest na prawdę często zlecona w przypadku wydzielenia zintegrowanej części przedsiębiorstwa. Warto tutaj podkreślić, że klienci biura aktuarialnego mogą liczyć też na usługi dodatkowe, które obejmują w głównej mierze wycenę wartości niematerialnych oraz prawnych. Tyczy się to usług takich jak wycena znaku towarowego, niemniej jednak też marki patentów czy także relacji z klientami. Co więcej, takie firmy zajmują się również wyceną rezerw wykorzystanych między innymi na świadczenia pracownicze takie jak emerytury renty czy świadczenia medyczne.

Sprawdź tutaj: wycena znaku towarowego.

Share

Leave a Comment