Solidne podłogi

Remont domu nie w każdym momencie wygląda tak samo i nie w każdej sytuacji kosztuje tyle samo. Inaczej ponieważ wygląda remont, którego zadaniem jest jedynie odświeżenie określonych pomieszczeń, czy zmiana dekoracji w nich.

Inaczej ma się rzecz, gdy remont, jest remontem kapitalnym. W przypadku takiego w wielu przypadkach zakres prac jest szeroki i zajmują one kilka czasu. Kapitalne remonty mają zwykle miejsce w starych budynkach. Tam demoluje się stare podłogi i wylewa się posadzki anhydrytowe. W znaczącej liczbie sytuacji wymienia się pełne instalacje, jakie w danym domu zostały kiedyś zamontowane. Remont kapitalny musi być prowadzony etapami i z głową.
Dlatego nie odnawia się ścian, jeżeli planowana jest wymiana instalacji elektrycznej. Bardzo podobnie wygląda sytuacja z podłogami. Nie wykonywane są wylewki anhydrytowe, o ile planuje się ogrzewanie podłogowe. Zanim zacznie się modernizowanie starych budynków, powinno się z nich usunąć to, co zbędne. W znaczącej liczbie przypadków prace takie są bardzo wyczerpujące. Kiedyś budowano i wykańczano domy w całości zupełnie inaczej. Nie było solidnych materiałów. Robiono tak, aby było dobrze, choćby na jakiś czas. Wręcz podłogi robiono inaczej. W dużej liczbie przypadków przestrzenie między stropami a deskami podłogowymi wypełniano trocinami wymieszanymi z wapnem. Dopiero na tym układano legary i mocowano podłogi. Lub słabej jakości płyty pilśniowe. Wówczas posadzki anhydrytowe nie były znane. Nie było paneli podłogowych. Dzisiaj możliwości w zakresie wykańczania wnętrz są dużo większe. Wystarczy wyłącznie mieć worek pieniędzy i żaden remont nie jest wtedy straszny.
Polecamy: posadzka anhydrytowa – zamów tutaj.

Share

Leave a Comment