Agencje rekrutacyjne

Nie każda firma ma dzisiaj czas na znajdowanie dobrych pracowników, bo jak żeby na to nie patrzeć, to w każdej chwili zabiera czas i wymaga określonych działań. Dlatego dzisiaj w bardzo wielu przypadkach firmy podejmują współpracę z agencjami, które proponują im doradztwo personalne.

W agencjach pracują osoby, które doskonale znają się na rekrutowaniu pracowników. Są nimi nie tylko profesjonalni rekruterzy, niemniej jednak i osoby, które perfekcyjnie znają się na doradztwie personalnym. W agencjach tego rodzaju w dużej liczbie przypadków zatrudnia się też psychologów.
Z pomocy agencji rekrutacyjnych najczęściej korzystają te firmy, którym nie woli się przechodzić przez kompletne etapy rekrutacyjne. W każdym przecież takim przypadku procedury zaczynają się przeglądaniem nadesłanych aplikacji. Jeżeli takich jest dużo, kilka czasu zajmuje ichniejszym przeglądanie i wychwytywanie tych najbardziej odpowiednich. Jeśli zadanie to zleci się agencjom, które oferują doradztwo personalne Katowice, cała praca związana z procesem rekrutacyjnym, spada na jej pracowników. Oni dokonują wstępnej selekcji. Oni wskazują kandydatów, którzy na określone stanowisko mogliby się nadawać. Ichniejszym zadaniem jest również przeprowadzenie wstępnych rozmów kwalifikacyjnych. W ten sposób cała rekrutacja powierzana firmie zewnętrznej może zakończyć się tym, że do docelowego pracodawcy trafia kilku ostatecznych kandydatów i pomiędzy nich dokonywany jest wybór. Agencja, której przedmiotem funkcjonowania jest doradztwo personalne, wysyła do pracodawcy kandydatów najlepszych. W podjęciu ostatecznej decyzji głos powinno sięwarto już do klienta, czyli firmy poszukującej pracownika.
Źródło: http://talentselect.pl/.

Share

Leave a Comment